%100 UYGULAMALI

Google Ads Eğitimi

Google Ads Eğitimi ile Google Ads dünyasına adım atmak isteyen, bu alanda kendi ilerletmek ya da var olan bilgilerini geliştirmek isteyen kişi/markalar için pek çok avantaj sunmaktadır.

5/5

Eğitim Kalitesi

Gökhan TÜZ

EĞİTİM İÇERİĞİ

Kalan Kontenjan 65%

Google Ads Nedir?

Eski adıyla Google AdWords ya da yeni adıyla Google Ads, Google şirketi tarafından 2000 yılında yayına giren bir çevrimiçi reklam platformudur. Google gerek sahip olduğu arama motoru, gerek anlaşmalı olduğu milyonlarca web sitesi sayesinde reklamverenlerin ürün/hizmetlerin tanıtımlarında çok büyük bir hacme sahiptir. Google Ads reklamları ile reklamlarınız; Google arama sonuçları (Google arama ağı), Google Play, Google Alışveriş, Google Maps, Google anlaşmalı olduğu websiteleri (Görüntülü reklam ağı), YouTube reklamları, Google Finans, Gmail gibi yerleşimlerde gösterilmektedir.

 
google ads nedir

Google Ads Eğitimini Kimler Almalıdır?

Google Ads Eğitimi aslında Google Ads’e ilgilenen, meraklı ve Google reklamları ile bir şekilde ilişkide bulunan herkesi alması tavsiye edilmektedir. Çünkü Google reklamcılığını genel anlamda işleyiş şeklini bilmek, öğrenmek aynı zamanda bu mecranın etkin ve doğru kullanımı ile birlikte hedeflere çok daha efektif bir şekilde varmayı sağlamaktadır. Bununla birlikte Google Ads Eğitimini aşağıdaki niteliğe sahip kişi ve kurumların alması tavsiye olunmaktadır:

Eğitime Genel Bakış

Markanız için Google Ads reklam kampanyaları oluşturabileceksiniz.

Google Ads Eğitimi ile A’dan Z’ye uygulamalı bir şekilde kendi kampanyalarınızı kurabilirsiniz. Üstelik sektöre ve kişiye özgü eğitim içeriği ile yapılan eğitim size özel olarak gerçekleştirilmektedir.

 • Google Ads Nedir?
 • Hesap Kurulumu ve Ayarlar
 • Google Ads Politikalar
 • Arama Ağı Kampanyaları
 • Görüntülü Reklam Ağı (GDN) Kampanyaları
 • Remarketing Kampanyaları
 • YouTube Video Kampanyalar
 • Uygulama Kampanyaları
 • Discovery(Keşif) Kampanyaları
 • Performance Max Kampanyaları
 • Faturalandırma
 • Optimizasyon ve Best Practices (En iyi Uygulamalar)
 • Entegrasyon ve Google Tag Manager
 • Raporlama ve Google Data Studio
 • Soru-Cevap Bölümü

7+yıl sektör tecrübesi ve 100’den fazla marka ile çalışan Gökhan Tüz, markalara dijital pazarlama süreçlerinde stratejik danışmanlık ve eğitimler vermektedir. Başta Google Ads olmak üzere, sosyal medya reklamları, Criteo-RTB Ads, Programmatik  gibi mecralarda 360 derece dijital reklam hizmeti vererek aylık 7M+ bütçe yönetmiştir. Gökhan şuanda Freelance Digital Marketing Consultant olarak hizmet vermektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Google Ads Eğitimi Hakkında

Eğitim alacak kişinin/kurumun Google Reklamları konusunda geçmiş bilgi birikimi, deneyimi göz önüne bulundurularak alınması tavsiye edilen eğitim saati/günü değişmektedir.  Yine de standart bir temel seviye eğitim için düşünecek olursak aşağıdaki örnek bir teklifi inceleyebilirsiniz.

Birebir ve Kişiye Özel Google Ads Eğitim ücreti:

Süre: 6 Saat

Ücret: 3000 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Grup ve kurumsal eğitim için lütfen özel teklif talep ediniz.

Eğitimin süresi standart olarak 6 saat olarak belirlenmiştir. Ancak burada katılımcıların bilgi seviyesi önem taşımaktadır. Google Ads eğitimin süresi bu ihtiyaca göre süre/gün sayısı artırılabilmektedir.

Eğitim talebe göre ister uzaktan eğitim ile online ister fiziksel olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Google Ads eğitimine katılım için herhangi bir önkoşul, teknik bilgiye gerek bulunmamaktadır. Temel bilgisayar bilgisine sahip herkes katılabilmektedir. Eğitim bu konsepte uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Evet, Google Ads Eğitimi birebir ve kişiye özgü müfredat ile gerçekleştirilmektedir.

Evet, talep doğrultusunda grup ve kuruma özel eğitim şeklinde de eğitim gerçekleştirilebilmektedir. Lütfen grup ve kuruma özgü eğitim için teklif talep ediniz.

Eğitim katılımcının tercihine bağlı olarak online olarak talep edilirse Zoom/Google Meet üzerinden ya da;

Fiziksel talep edilirse marka’nın belirleyeceği ofis, toplantı salonlarında gerçekleşecektir.

Eğitim sonrasında talep edilirse eğitmenin ıslak imzasının yer aldığı KATILIM SERTİFİKASI verilecektir. Ayrıca eğitimde işlenecek pek çok konu sayesinde Google Skillshop sertifikaları için gerekli altyapıyı kazanmış olacaksınız.

Google Ads Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Google Ads Eğitimi’ne katılım için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu iletişim kanallarımızdan biri yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonrasında en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanıp size özel eğitim planlaması gerçekleşecektir.

Başa dön tuşu
Teklif almak için formu doldurun sizi arayalım.